Geri Dön

Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresi cilt üzerinde en ince dokuya sahip olan bölgedir ve sürekli hareket halinde olması sebebiyle kolayca kırışmaya yönelik bir yapısı bulunmaktadır. Gün içinde farkında olmadığımız ihmalkarlıklarla göz çevremizi erken yaşlandırdığımızı biliyor muydunuz?

Cilt İçin Masum Değil

Yaşamın ve doğanın kaynağı olarak bildiğimiz güneş, cilt üzerinde ne yazık ki aynı etkiyi göstermiyor. Özellikle de göz çevremiz için. Cilt üzerinde en hassas bölgemiz olan göz çevresi, güneş ışınları sebebiyle ihtiyacı olan nem değerlerini kaybederek kuruyor ve sonucunda ise bize kalan yaşlanma belirtisi kırışıklıklar.

Işık Hızında

Telefonlar, notebooklar ve televizyonlar…Hayatımız teknolojinin kuşatması altında. Bu kuşatmadan bir hayli nasibini alanların başında ise gözlerimiz var. Hem de ışık hızında. Ekranlara bakarken, gözlerinizi kısmak sadece görme ve odaklanma değil, göz çevresi kırışıklıklarınıda beraberinde getiriyor. Göz çevresi dokusunun inceliği bu denli küçük hareketlerin dahi bölgesel kırışıklıkların oluşmasına zemin hazırlıyor.

Nikotin ve Kafein İttifakı

Vücudun ve cildin en önemlisi de göz çevresinin en büyük düşmanları arasında nikotin ve kafein var. Yüksek dozda kafein ve nikotin tüketimi cilt üzerinde kolajen üretimini azalttığı gibi kan dolaşımını yavaşlatarak kısa sürede kırışıklıklara ve göz altı bölgelerinde mor halkalar oluşumuna sebebiyet veriyor.

Yüksek Doz Hassasiyet !

Ph değeri oranı ve dokusal incelik sebebiyle göz çevresimiz yüksek doz bakıma ihtiyaç duyuyor. Ona gerekli bakımı sağlamak için kaçınmamız gereken noktaları da tespit ettikten sonra harekete geçmek için zaman kaybetmemeli. Her geçen günün kaz ayakları ve ince çizgiler oluşumunda büyük etkisi var.

Sinoz Göz Çevresi Bakım Kremi ile, göz çevrenizin ihtiyacı olan yüksek nem ihtiyacını karşılayabilir ve içeriğindeki aktif özler ile cildin kolajen üretimini destekleyebilirsiniz. Göz çevrenizde oluşan kaz ayakları, ince kırışıklar ve mor renkli dairesel oluşumlar gibi yaşlılık belirtilerinize veda etmeye hazırlanın !